Jackson Rathbone - životopis

29. ledna 2009 v 15:23 | Amaunet |  Jackson - informace
V rekordně dlouhém čase jsem zvládla napsat životopis Jacksona "Jaye" Rathbona, na kterého si určitě pamatujete jako na Jaspera Hale.Jackson Rathbone se narodil 21. prosince 1984 v Singapuru. Kvůli práci svého otce se hodně stěhovali, takže Jackson žil na místech jako Maydan and Jakarta (Indonésie), Londýn, Connecticut, Kalifornie a Norsko, než se konečně usadili v Midlandu v Texasu.

Jackson se okamžitě připojil k místnímu divadlu, kde byl přijat pro hru The Pickwick Players. Zapojoval se i do mnoha dalších aktivit včetně basketbalu, fotbalu a baseballu. Začal dokonce i s kapelou. Ale kvůli příliš velkému počtu aktivit Jackson začal trochu nestíhat - a tak se rozhodl, že se bude převážně věnovat hraní a hudbě. Když chodil na střední školu, přestěhoval se do Michiganu, kde navštěvoval prestižní Interlochen Arts Academy. Po maturitě nejdřív chtěl jít na Royal Scottish Academy, ale nakonec se rozhodl jet do Los Angeles a zkusit hrát ve filmech.

Jackson hostoval v seriálech "Close To Home" (2005) a "The O. C." (2006). Hrál ve filmech "River's End" (2005), "Pray for Morning" (2006), "The Valley of Light" (2007) nebo "Big Stan" (2007) a několika dalších.
(klik na celý článek)


Lidé ho většinou poznávají díky roli Jaspera Hale z Twilight. Jackson si na natáčení nechal obarvit vlasy na blonďato (jako Nikki Reed /Rosalie), protože je má přirozeně hnědé a jeho postava má být blonďák. Mně je role Jaspera sympatická a jsem zvědavá, jak bude Jackson vypadat na začátku New Moon (ve své roli pokračuje) v jedné zásadní scéně hned na začátku… (Ti, kdo ví, co myslím, tak to mají dobré a ať si to nechají pro sebe a nepíšou spoilery)

Ještě před natáčením Twilight se Jackson znal s Ashley Greene a Kellanem Lutzem a stále jsou velcí přátelé.

Letos, v roce 2009, se bude Jackson podílet na filmech "DaZe: Vol. Too (sic) - NonSeNse", "S. Darko", "Dread" a "New Moon".

Jackson miluje hudbu, založil skupinu se dvěma kamarády ze střední školy, kteří se jmenují Jerad Anderson and Ben Graupner, kterou nazvali 100Monkeys. Zbožňuje všechny možné druhy hudby, sám umí hrát mimo jiné i na kytaru a harmoniku a z hudebního světa má rád Roberta Johnsona, Johna Lee Hookera a Steppin' In It. Dál poslouchá všechno možné od Wilco a Modest Mouse až ke Sigur Ros a Mogwai. Dál to třeba je Nina Simone a Chet Baker. Taky umí a rád zpívá.

Dál taky má rád sledování filmů, mezi jeho nejoblíbenější patří "Seven Samurai" (Kurasowa), "Dead Man" (Jarmusch) a "The Five Obstructions" (Lars Von Trier). Jeho oblíbenými herci jsou Johnny Depp, Christoper Walken, Clint Eastwood a Bryce Dallas Howard.

Jacksonův spolubydlící je herec Ben Graupner, zároveň i člen skupiny. Jackson je vysoký 177 cm a jeho přezdívka zní "Jay".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mellana Swan Mellana Swan | Web | 30. ledna 2009 v 9:59 | Reagovat

víc se mi líbí v realitě ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.