Robert Pattinson: Rozhovor z Cannes

21. června 2009 v 22:29 | Piperka |  Robert - rozhovory
Tere! Tento víkend jsem tomu moc nedala co? Omlouvám se:( Ale opravdu nějak nebyl čas... teda on by i byl... ale využila jsem ho na jiné věci no... pokud mu ještě nějaký dneska zbyde, dám vám sem další části těch dvou fanfiction... Ale nevím...
Dnes vám přináším rozhovor s Robertem Pattinsonem, který jak víte, byl letos na filmovém festivalu v Cannes... a právě odtud je ten rozhovor. Do slovenštiny ho přeložila úžasná Nikushka, mě ho poskysla ségruška AníMarí a ze slovenštiny jsem ho do češtiny přeložila já. (+ ještě další dva rozhovory s Robem:-D)... V tomto mluví o tom, zda se budou natáčet všechny díly Twilight ságy, o natáčení New Moon, o Remember me a nakonec také o jeho soukromí... a tak...
Takže tady je... celý je v celém článku...:

THR: Byl jsi někdy předtím v Cannes?
Rob: Jednou jsem tu byl na prázdninách, když mi bylo 12, ale od té doby ne. Teď bych to tu jako dovolenou neocenil.

THR: Mluvme o Twilight. Jsou to čtyři knihy. Plánuješ dělat na všech?
Rob: Jsem čtyřce, Breaking Dawn, zavázaný. Ale celkem nevím, kdy to bude Summit natáčet, kvůli mému rozvrhu.THR: Jak se scénář New Moon odlišuje od druhé knihy?
Rob: Je to celkem blízké. Ale popsal bych to jako jakousi doplňkovou roli (k Bellinému příběhu). Myslím, že by to bylo trochu neupřímné, kdyby moje postava zůstala pouze jako hlas v její hlavě jako v druhé knize. Museli tyto halucinace natočit trochu do filmu. Hrajete výplod Belliné představivosti a zkoušel jsem to dělat reálným 2-D způsobem. Doufám, že to nevyjde falešně a nudně. (smích)

THR: Jaký je program pro New Moon?
Rob: Dostali jsme čtyři dny volna od natáčení. Zbývající dny pojedeme natáčet do Itálie.

THR: A potom?
Rob: Potom pojedu přímo na natáčení (romantického dramatu) Remember me, potom mám tři dny volna před návratem na natáčení třetí části Twilight ságy, Eclipse. Potom budu dělat Unbound Captives. Nemůžu říct víc, ale vím, že scénář mě potřebuje naučit o Comanche! Možná to bude jako v Dance With Wolves. Moje část je celá v Comanche, ha ha.

Poznámka: Comanche je buď vojenský vrtulník..., nebo také snad jeden indiánský kmen v Americe…

THR: Natáčeli jste části z druhé a třetí části Twilight ságy ve stejném čase. Je to pro herce těžší než dělat filmy odděleně?
Rob: Vlastně ne. Budeme natáčet trochu ve Vancouveru (pro Eclipse) a potom koncem tohoto roku jde ven New Moon.

THR: Jak se k tobě dostalo Remember me?
Rob: Četl jsem scénář minulé léto a potom jsem se setkal s režisérem Allenem Coulterem a skutečně se mi to líbilo. Je to celkem jednoduchý příběh, ale bylo tam něco o postavě a způsob jakým mluvil byl velmi podobný způsobu, jakým mluvím já.

THR: O čem je scénář?
Rob: Někde jsem četl, že byl popsaný jako moderní zpracování Love Story. Není to něco jako Love Story. Remember me je velmi těžké popsat. Je to o 23 letém chlapíkovi a poznávání někoho za šest týdnů. Nemůžete se jen zamilovat a říct: Jsem zamilovaný, po šesti týdnech. Skutečně je to příběh o vztahu. Je to velmi přirozené a postavy jsou neuvěřitelně skutečné a dobře napsané. Je to jeden z mála scénářů u kterého, když jsem ho četl, uvědomil jsem si, že nechci, aby to skončilo. Nemám výčitky, když řeknu, že scenáristka Jenny Lumet je génius.

THR: Jak to?
Rob: Šel jsem jeden víkend do jejího domu a všichni jsme se tam sešli, povídali si o scénáři a ptali se mě, co od toho chci. Pracovala na návrhu a asi o týden později tento scénář dodala. Zachytila malé kousky mého názoru a všechny zvyky, co mám. Postava ve scénáři je mi opravdu podobná.

THR: Hraješ sebe?
Rob: Myslím, že sebe můžete hrát až za 15 let. (smích) A můžete to udělat jen když je to dobrý scénář a řádně vás vystihuje. Je to skutečně velmi terapeutické.

THR: Kde a kdy?
Rob: Natáčení je v New Yorku a budeme tam natáčet osm týdnů.

THR: Zníš tak, že se tešíš, že si pomáhal s psaním Remember Me. Frustrující spisovatel?
Rob: Ne, je to skvělé, když někdo jiný píše pro vás.

THR: Jak vidíš svojí kariéru?
Rob: Nechodil jsem do herecké školy, zapadl jsem do toho. Ve skutečnosti nemám běžný vkus a chci dělat jen ty filmy, u kterých cítím, že budou působit na můj život příznivě. To co jsme dotvořili v Remember me je velmi vzrušující a jemná práce. Vlastně nechápu hraní jako hraní. Určitě nejsem jedním z těch lidí, kteří se umí jen vyděšeně podívat, když na ně mluví režisér.

THR: Jak si vybíráš projekty?
Rob: Když je dobrý scénář, nezajímá mě, kdo je režisérem. Mám rád náhodné scénáře a s mou agentkou jsme blízkými přáteli. Opravdu mi rozumí a zná můj vkus. Někdy mi řekne: "Mám tenhle strašný scénář, ale možná by sis ho měl přečíst," a já si prohlídnu stránku po stránce a souhlasím s ní. Jen někdy mám skutečně rád scénáře. Po Twilight jsem chtěl skutečně pracovat, ale neviděl jsem scénář, který bych měl rád. Skončil jsem s nic neděláním celý rok. Bylo to frustrující.

THR: Ovlivnil Tě jako herce nějak obrovský celosvětový úspěch Twilight?
Rob: Dávám přednost nic nedělání, než dělání nějaké hlouposti. Cítím tlak kvůli této představě kariéry. Je to trochu znepokojující. Vydělalo to tolik peněz a teď nejste posuzovaní podle toho, jak dobrý je film, ale kolik peněz vydělal. Je to trochu strašidelné.

THR: Podle všeho, je tu naděje, že lidé, kteří Tě mají rádi v Twilight se podívají i na Remember me?
Rob: Pomohlo by to. Jen doufám, že až se na to lidé podívají, neřeknou: 'Edward by tohle neudělal.' To by nebylo dobré.

THR: Stále máš byt v Londýně?
Rob: Vzdal jsem se svého bytu minulý rok. Právě teď vlastně nežiju nikde, protože neustále pracuji a jsem na cestách.

THR: Žádné zázemí?
Rob: Dokonce si nevzpomínám, kde jsem v L.A. nechal svoje auto. Pravděpodobně je odtáhnuté, je to můj jediný pevný majetek a teď nevím, kde je! (smích) Je pro mě důležité, protože to bylo první auto, které jsem si koupil. Koupě auta mě přinutila cítit se jako muž.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ninka ninka | Web | 22. června 2009 v 16:33 | Reagovat

som rada, že tam bude viac Edwarda ako v knihe...lebo to by tam inak Rob príliš veľmi nehral:D
to Remember me sa mi celkom pozdáva možno sa na to vyberiem do kina za pár rokov kým sa to k nám dostane:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.