Jasper Hale

ČT1 Objektiv: Národní park Jasper

8. listopadu 2009 v 12:11 | Piperka
Ahoj. Nedávno - ještě si na ten den vzpomínám - jsem vám na mapě našla městečko Carlisle, které se objevilo ve filmu "Zloděj životů" a které se nachází v Pensylvanii... Další město Carlisle, o kterém jsem se tedy nezmiňovala, se nachází na severozápadě Anglie. A já jsem prostě člověk, které takovéhle zajímavosti v podobě měst a podobně vyhledává. Nebo je prostě praští do očí či do uší, stejně jako mé oblíbené autíčko u naší školy, nebo prasátko Jasper... A když jsem se dneska ráno, tedy dopoledne, koukala od půl jedenácté na ČT1 na pořad Objektiv, čekalo na mě příjemné překvapení. Tedy spíše jsem se začala smát, jakmile jsem to slyšela a máma absolutně nechápala, co se mnou je. Jako třetí v pořadí byla totiž reportáž z Kanady a to konkrétně z Národního parku Jasper a stejnojmeného městečka.
Když si do vyhledávače obrázků na Googlu zadáte jméno Jasper, nevyjedou vám ale obrázky tohoto nádherného přírodního areálu, který leží na hranicích Alberty a Britské Columbie a sčítá plochu kolem 11 000 km2, ne... vyjedou vám fotky Jaspera Hale z naší drahé Twilight ságy.
Ale v normálním vyhledávači se vám jako první vyhledá právě Národní park Jasper. Park byl založen 14. září 1907 a status Národního parku získal v roce 1930. Pojmenován byl po muži jménem Jasper Hawes - kdyby byl Whitlock nebo Hale, tak by to se mnou asi opravdu šlehlo. A je to tam skutečně nádherné. NP Jasper se tímto dostal na seznam míst, které bych chtěla někdy v životě navštívit... Už nebudu moc dlouho otravovat, jen jsem vám sem chtěla dát nějaké obrázky a fotky... abyste měli představu o tom, jak je to tam krásné a hlavně, kde to vůbec je...:

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Kdo by měl zájem, tak na díl se můžete podívat tady, je to hodně zajímavé.

Jasper Hale - nádherná animace!

17. května 2009 v 20:12 | Piperka
Ahoj... dneska se mi ty plány trochu pokazily no... chtěla jsem přidat tu akci, ale nakonec jsem přidala spoustu jiných věcí... a ještě dřív, než sem vůbec dám popis Jaspera Hale... já vím, že už bych měla, ale nějak se k tomu pořád nemůžu dostat... ale dneska jsem našla tuhle animačku z natáčení Twilight, kterou jsem vám sem prostě MUSELA dát. Je na ní Jackson, ovšem nalíčený stále jako Jasper a je fakt dokonalá! Našla jsem jí tady... a dát vám jí sem byla fakt nutnost:

Jackson
 
 

Reklama