Twilight book

Kniha mého srdce: Výsledky

17. října 2009 v 21:51 | Piperka
Ahoj! Tak je to tady! Už známe vítěze ankety Kniha mého srdce...! Po té, co na začátku vyhlašovali TOP 6 z těch dvanácti knih, které byly dosud, docela jsem se bála, aby Stmívání postoupilo do TOP 6... a jak se ukázalo, má v ČR skutečně hodně fanoušků, protože do TOP šesti se dostalo... a mohlo se přes SMS zprávy hlasovat dál... komu nebylo líto 9 Kč, mohl věnovat svůj hlas... A konečné poředí zní takto:

1. Saturnin - Zdeněk Jirotka
2. Babička - Božena Němcová
3. Malý princ - Antoine de Saint-Exupéry, protože na světě ještě existuje nějaká spravedlnost, jak řekl Arnošt Lustig, který vyhlašoval výsledky.
4. Stmívání - Stephenie Meyer
5. Harry Potter - J.K.Rowling
6. Egypťan Sinuhet - Mika Waltari

Takže jak vidíte, Stmívání anketu nevyhrálo, ale já osobně si myslím, že 4. místo je obdivuhodné a krásné umístění! Myslím, že hodně lidí ani nečekalo, že se dostane do TOP 12, natož aby bylo 4.! Takže stejně moc gratuluji. A to, že vyhrál Saturnin se mi rozhodně nepříčí... spíše naopak. Je to nečekané, ale musím se přiznat, že jsem mu tak trochu držela palce... Protože jak kniha, tak filmové zpracování Saturnina je bezpochyby skvělé dílo a Saturnin si rozhodně zasloužil vyhrát. Můj táta řekl, že bez geniálního fimového zpracování, by kniha nevyhrála... možná je to pravda, ale na to už se historie neptá. Každopádně gratuluji Stmívání k 4. místu!

Kniha mého srdce: finále už dnes na ČT1!

17. října 2009 v 19:28 | Piperka
Ahoj! Tak je to tady! Již dnes, 17. října 2009 od 20:00 na ČT1 poběží finálový, poslední večer ze serie Kniha mého srdce! Vyhlášení té nejoblíbenější knihy z posledních TOP 12 zbývajících děl, mezi kterými - jak víme - je i první z knih Twilight ságy, Stmívání! Takže já se rozhodně budu koukat, nejen proto, že je tam Stmívání, ale tak obecně chci prostě vědět, jak to dopadne... upřímně si myslím, že pro Stmívání rozhodně hlasovalo hodně lidí, ale že nevyhraje... nechci být pesimistická, ale to je můj osobní názor... ale naděje umírá poslední, že?
Takže se nezapomeňte koukat... pokud tedy chcete... Bude to určitě zajímavé, já jsem strašně zvědavý člověk, takže si to nesmím nechat ujít... No nic... jdu třídit články, tak ahoj! :-D

Kniha mého srdce: Stmívání a Rychlé šípy dnes na ČT1

27. září 2009 v 18:18 | Piperka
Ahoj! No tak už jsem se zase vrátila a ještě před tím, než si půjdu umýt vlasy a navečeřet se, chci vám sem dát tuhle zprávu... Jde o to, že jsem si vzpomněla, že dnes je 27. a jak už jsem dříve předesílala, právě dnes je vysílání jednoho dílu z cyklu Kniha mého srdce TOP 12. No a jak víte, tak Twilight/Stmívání, první díl ságy se dostal právě do top 12. A v rámci tohoto cyklu, každý týden v neděli představují dvě z těch dvanácti knih, říkají o nich různé informace a snad myslím, že čtou i úryvky. Nevím, neviděla jsem ještě ani jeden díl... ale...

Dnes 27. září 2009 dávají od 21:20 na ČT1 právě díl o Stmívání Stephenie Meyer společně s Rychlými šípy Jaroslava Foglara.

O tom, proč se prvotina Stephenie Meyerové stala hitem nám poreferuje režisérka Alena Činčerová. Tak jsem na to vážně zvědavá. Samozřejmě se chci koukat, tak doufám, že na to nezapomenu. Asi si raději nařídím připomínku do mobilu. Hlasování o knihu vašeho srdce stále ještě probíhá, takže pro tu svojí můžete hlasovat tady.
A podle mých aktuálních informací, i kdybyste to z nějakého důvodu nestihly, dokument by později měl být na stránkách Knihy mého srdce, ale tím si nejsem jistá...

Kniha mého srdce...

5. září 2009 v 21:19 | Piperka
Ahoj... no tak zrovna dneska jsem v televizi viděla takovou krátkou ukázku, která se týkala ankety Kniha mého srdce... jak víte, tak v TOP dvanácti... možná deseti.. teď nevim, soutěží Stmívání! A knihy budou představeny, nebo o nich bude něco vysíláno na ČT1... a o Stmívání spolu se Saturninem budou informace o těchto knihách... pravděpodobně, já vážně netuším...:-D a to 27.září 2009 od... teď nevím od kolika, ale pokud je to sobota nebo neděla, tak od 20:00 hodin... doplním to, ať tu ukázku uvidím znova... na stránkách to ještě není... ještě uvidíme... jen jsem to chtěla tak v krátkosti zmínit... :-D

Kniha mého srdce - Stephenie Meyerová, Stmívání

20. června 2009 v 21:02 | Piperka
Lidi! Lidi! Prostě všichni! Tohle jsem právě zjistila!!! Koukáme se s mámou na přenos vyhlašování TOP 12 knih z ankety Kniha mého srdce, a kromě toho, že se teda umístil např. Harry Potter, Malý princ nebo Saturnin... umístil se v top 12 první díl naší drahé Twilight ságy - Stmívání!!!
Což je opravdu naprosto skvělá zpráva! Jsem hrozně ráda! (i za Malého prince a Saturnina) ale za Stmívání obzvlášť!:-) Upřímně řečeno, já jsem to nečekala... Twilight je úžasná kniha, ale prostě jsem myslela, že se do top 12 nedostane.
Každopádně hlasování ještě neskončilo... absolutním vítězem stále není nic..., a tím pádem můžeme dále hlasovat a rozhodnout...
Ať už chcete hlasovat pro co chcete, můžete

TADY

Obaly první knihy Twilight ve světě

15. února 2009 v 17:15 | Amaunet
Ahoj, moc se omlouvám, že poslední dobou moc nepřidávám, trochu nestíhám, ale hodlám vám to vynahradit! Doufejme v blízké budoucnosti.
Našla jsem všemožné obaly knihy Twilight (nejen ty, které má Steph zveřejněné na svých stránkách), u mě ale jasně vítězí původní anglický přebal. Taky mám tu anglickou verzi v knihovničce.

Amerika/Anglie:


(klik na celý článek)

Kniha Stmívání > > Knihou roku 2008!

3. února 2009 v 13:11 | Piperka

První z knižní série od Stephenie Mayrové - Stmívání (Twilight) se umístilo na prvním místě v největším počtu stahování na internetu roku 2008 a zároveň i knihou roku 2008. Úžasný výkon, nemyslíte?Ovšem i další dva díly, New Moon a Eclipse se umístily úžasně! Když kliknete na celý článek, bude tam řebčíček....

Twilight Fonts

25. ledna 2009 v 14:00 | Piperka

Ahooj, no tak dneska toho chci přidat víc, než jenom jeden článek, takže sem dávám pro některé lidi nejspíš něco velmi zajímavého. A to fonty písma Edwarda, Belly, Alice a Jacoba!

Pokud nevíte, jak je dostat do Wordu, nebo tak, napište a já vám to vysvětlím.
Nejvíc se mi líbí asi písmo Alice, ale všechna jsou super.
Samozřejmě musím uvést zdroj, takže>>©

Klik na celý článek↓


Proč Steph vybrala pro svoji první knihu název "Twilight"?

25. ledna 2009 v 10:12 | Amaunet
Narazila jsem na dotaz, který zazněl na oficiální stránce Stephenie Meyer, a to proč vybrala pro svou knihu název Twilight.

"Twilight nebylo nejlehčí pojmenovat. Když jsem začala posílat upoutávky, nazvala jsem to Forks kvůli nedostatku lepších nápadů. První věcí, kterou mi moje agentka poradila, bylo, že se ten název musí změnit. Uvažovaly jsme o spoustě různých titulů a zdálo se, že nic nepřinese ten správný pocit. Pomocí e-mailů jsme přemýšlely asi týden. Slovo twilight bylo na seznamu "slov s atmosférou", který jsem jí poslala. Ta slova byla byla do seznamu přidána za účelem zkombinování s něčím jiným, ale slovo twilight pro nás obě vyčnívalo nad ostatní. Rozhodly jsme se to s tím názvem zkusit a pak, po chvilce upravování, to začalo pro nás fungovat. Není to absolutně perfektní; abych byla upřímná, nemyslím si, že existuje dokonalý název této knihy (nebo jestli ano, nikdy jsem ho neslyšela). Když jsem se podívala na tituly z jiných zemí (příklady: Německo: Bis zum Morgengrauen, což znamená "Před úsvitem" nebo "Kousnutí" když přidáte "s", vznikne "biss" (pokud se podíváte na přebal německé knihy na Mezinárodní Twilight stránce); Finsko: "Pokušení"; Francie: "Přitažlivost"; a Japonsko, které to rozdělilo na tři samostatné knihy: "Kluk, kterého miluji, je upír", "Smutek z trošky krve" a "Upírská rodina v temnotách"), vypadalo to, že jsem o tom asi měla pravdu. (Obě knihy New Moon a Eclipse bylo mnohem jednodušší pojmenovat a taky ty názvy sedí lépe.)"

Tenhle překlad jsem dělala sama, odnikud jsem to nezkopírovala. Někde to není úplně doslovné, ale co se dá dělat.
 
 

Reklama